Ansatte

Her kan du se, hvem der er ansat i Musikskolen

 

Allan Morell
e-mail: allan.morell@hedensted.dk
Tlf.: 79 75 55 31
Musikskoleleder

Allan

 

 
Annelise Corydon Frederiksen
e-mail: annelise@groenvej33.dk
Tlf.: 40 13 56 84
Underviser i: Violin, bratsch, klaver og blokfløjte. Leder Musikskolens Orkester.
Annelise

Asger Jakobsen
e-mail: asgerjakobsen19@gmail.com
Tlf.: 29 66 44 27
Underviser i: Guitar, el-guitar, el-bas, spirelinje og sammenspil samt på MusikTalent Tørring i sammenspil og Musikkens værktøjskasse.

Asger
Diana Buck
e-mail: buck.diana@gmail.dk
Tlf.: 61 33 13 88
Underviser i: Sang og sangværksted. Vikar.
Diana Portraet Juni 2019

Ditte Sommer
e-mail: ditteaarestrup@gmail.com
Tlf.: 29 92 45 52
Underviser i: Musikværksted på Hedensted skole

 Ditte Sommer
Elin Nymand
e-mail: enymand@jafnet.dk
Tlf.: 75 69 41 00/mobil: 24 22 05 08
Underviser i: Klaver
Elin
Fridi Øster
e-mail: musikskolen.fridi@gmail.com
Tlf.: 26 25 31 89
Underviser i: Trommer, sammenspil, spirelinje og fællestime på talentlinjen
Fridi

Helene Bak
e-mail: helenebak@hotmail.com
Tlf.: 50 53 80 61
Underviser i: Klaver og spirelinje

 

Helene
Henning Larsen
e-mail: sonja-henning@esenet.dk
Tlf.: 75 17 61 19/mobil: 22 36 60 95
Underviser i: Guitar, cello og musikkarrusel
Henning

Jeppe Mørch Hjøllund
e-mail: j.hjollund@gmail.com
Tlf.: 22 13 47 39
Underviser i: Trækbasun, trompet, barytonhorn og musikkarrusel. Leder af skoleorkesteret på Tørring Skole

 

 

Jeppe

Karin Vestergaard
e-mail: kari273h@hedskole.dk
Tlf.: 29 92 72 63
Underviser i: Børnekor på Øster Snede skole

 
Keld Nilsson
e-mail: keldnilsson@mail.tele.dk
Tlf.: 75 83 73 75/mobil: 23 42 21 23
Underviser i: Sang, klaver, guitar, el-guitar, el-bas og sammenspil
Keld
Kirstine Dias
e-mail: kirene@mailme.dk
Tlf.: 23 98 88 69
Underviser i: Violin og violinsammenspil
Kirstine 
Laura Lundfold
e-mail: laura@lundfold.dk
Tlf.: 26 21 10 01
Underviser i: Saxofon, sang, Musikværksted, Musikfabrikken samt på MusikTalent Tørring i sammenspil, projekttimer og brugsklaver.
Laura

 

 

Lone Henriksen
e-mail: lone0905@hedskole.dk
Tlf.: 30 12 64 28
Underviser i: Musikværksted på Lindved skole. Musik og leg-hold.

Lone Henriksen 
Maria Hoffmann Roed
e-mail: hoffroed@hotmail.com
Tlf.: 51 50 06 95
Underviser i: Harmonika, Babyrytmik og forløb i børnehaverne

Maria

Oline Østergaard Nielsen
e-mail: mayaoline@gmail.com
Tlf.: 28 73 94 33
Underviser i: Sang, klaver og Musik og leg. Orlov.

 

 

Oline
Pernille Böser
e-mail: flutey00@hotmail.com
Tlf.: 22 14 04 40
Underviser i : Tværfløjte, blokfløjte, klaver, musikkarrusel, fløjtesammenspil og fællestime på talentlinjen
Pernille
Steen Allan Jacobsen
e-mail: musikskolen.steen@gmail.com
Tlf.: 42 79 99 95
Underviser i: Guitar, el-guitar, el-bas og guitarsammenspil
Steen
Susanne Hauge Sørensen
e-mail: sushauge@gmail.com
Tlf.: 75 86 80 25/mobil: 40 52 04 23
Underviser i: Sang og klaver
Susanne

Thomas Korsbech
e-mail: korsbech4@hotmail.com
Tlf.: 61 86 39 56
Underviser i klaver

 

 Thomas Korsbech (1)